';

Választható cégformák cégalapítás során


Milyen vállalkozást érdemes indítani?

Korlátolt felelősségű társaság (KFT.):

Kft. alapítása esetén a tagok törzsbetétéből összeadódott előre meghatározott összegű törzstőkével indítanak céget. Akár egy ember, akár több alapítja a Kft.-t, a törzstőkének mindenképpen el kell érnie a 3 millió forint összeget. Ha többen együtt indítják a céget, akkor a tagok törzsbetétei lehetnek különböző értékűek, viszont minden tag hozzájárulásának el kell érnie a minimum 100 000 forint összeget. Fontos megemlíteni, hogy a hozzájárulás mértéke nem minden esetben arányos a döntéshozatalban való részvétel mértékével. Ezt a cégformát azért szeretik, mert a tagok csak korlátolt felelősséggel tartoznak, tehát nem egész vagyonukkal felelnek a cég kötelezettségeiért, csak a saját törzsbetétük mértékéig. Kft. alapítása végezhető egyszerűsített elektronikus eljárással is, ami illetékmentes és 1-3 nap alatt készen van. Ilyen esetben csak az ügyvédi költséget kell kifizetni, aki ellen jegyzi a létesítő okiratot és továbbítja azt a cégbíróság felé. A Logosz Cégcsoport 16.900 Ft + áfá-tól vállalja a szakértő ügyvédi háttér biztosítását és ingyenes tanácsadást a Kft. alapításhoz.


Betéti társaság (Bt.):

Minimum 2 személy szükséges egy Bt. alapításhoz. Az egyik személy beltag, a másik pedig kültag lesz az alakuló cégben. A beltag a cég vagyonán túl teljes saját vagyonával felel a cég tartozásaiért. A kültag csupán a társasági szerződésben rögzített hozzájárulása összegéig felelős a Bt. tartozásaiért. A tagok hozzájárulása lehet pénzbeli is és nem pénzbeli, apport is. Később a tagok, ha külön megállapodásban nem rögzítenek mást, akkor a hozzájárulások arányában osztoznak a nyereségen és veszteségen is. Ha a tagok aláírták az alapításhoz szükséges dokumentumokat, akkor a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak 1 munkanapja van, hogy a cégnek adószámot állapítson meg és további 1 munkanap áll a cégbíróság rendelkezésére, hogy bejegyezze a Bt.-t. A Betéti társaság tehát kb. 3 nap alatt alapítható. Bt. alapítás a Logosznál már 17.900 Ft + áfa-tól. Nemcsak a szakmai ügyvédi hátteret biztosítjuk a Bt. alapításhoz, de 30 perces ingyenes tanácsadással is segítjük a sikeres cégalapítást.


Zártkörűen működő részvénytársaság (Zrt.):

Olyan gazdasági társaság, amelynek alaptőkéje részvényekből áll, ám ezek a részvények nincsenek bevezetve a tőzsdére, tehát nem kerülnek nyilvános forgalomba. Az alapításhoz legalább 5 millió forintos alaptőke szükséges, mely lehet pénzbeli hozzájárulás és apport is. A pénzbeli hozzájárulás minimum 25%-át a részvénytársaság rendelkezésére kell bocsátani egy, már a cégbejegyzés előtt létrehozott, bankszámlán a Zrt. alapításhoz. A részvényes a társaságban tulajdonosi szerepet tölt be, de anyagi felelőssége korlátolt. Nagyon fontos kikötés, hogy Zrt. nyilvánosan nem toborozhat részvényeseket. Zrt. alapítás a Szugló utcai irodánkban gazdasági jogban jártas ügyvédi segítséggel 35.000 Ft + áfa.


Egyéni vállalkozás:

Egyéni vállalkozás indítása nagyon egyszerű és akár ingyenes is lehet. Ügyfélkapu rendszeren keresztül az igazolvány igénylése ingyenes, viszont ha szeretnénk róla olyan egyéni vállalkozói igazolványt kapni, amelyet nem mi nyomtatunk ki, akkor 10 000 forintot kell fizetni. További teendőink: regisztrálni az illetékes Kereskedelmi és Iparkamaránál, bejelentkezni az illetékes önkormányzatnál és a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál. Az egyéni vállalkozói lét előnye, hogy a tevékenysége szüneteltethető, amely nem mondható el a cégek működéséről.


Offshore cég:

Azokat a cégeket hívjuk offshore cégeknek, melyek a gazdasági tevékenységük teljes egészét, vagy legalább döntő részét nem a bejelentés szerinti országban végzik, illetve melyek alapítójának másik országban van az állandó tartózkodási helye. Hazai törvények szerint az a magánszemély általalapított cég minősül offshore cégnek, melyet olyan országban alapítanak, mellyel hazánk nem kötött megállapodást kettős adóztatás elkerülése érdekében és a bejegyzés szerinti országban maximum 9%nyereségadót fizet, illetve azon cégek, melyek legalább 50%-ban egy magyar cég tulajdonában állnak és a bejelentés szerinti országban legfeljebb 4, 5% nyereségadót fizetnek. Az offshore cég alapításáról és működéséről további információt itt olvashat!